Türkiye'nin geleceğine bakış açınız nedir?

               

 

 

  Dünya üzerindeki yeri neresi olursa olsun ,çağımızın maddi manevi çok sayıda problemi bulunmakta. Başta ekonomik sıkıntılar olmak üzere insanlar artık nereye, neden geldiğini amaç ve gayesini unutup dünya meşgalelerine dalmış, bitmez tükenmez bir monotonluk içerisinde her gün aynı işlevleri yapmakla meşgul.


Özellikle büyük şehirleri incelersek her gün aynı işleri yapan insanlar hafta sonlarını dinlenmeye ve gezmeye ayırmakta. Artık herkes ferdi rahatını düşünmekle birlikte canlarından bir parça olan ,geleceğimiz olan çocuklara yeterli özen ve ilgi gösterilmemekte böylelikle sevgiye hasret ,umursamaz gençler yetişebilmekte.

Buna rağmen yeni jenerasyonun fiziki ve akli olarak üst seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz. Artık büyümüşte küçülmüş çocuk tipine sıkça rastlanmakta.

İyi ve güzel yerlere makamlara gelen insan sayısı artmakta fakat biz bu insanlara ne derece sahip çıkabiliyoruz tartışma konusu. Bugün haberlerde duyduğumuz pek çok isim belirli bir kariyer yaptıktan sonra yurt dışına gitmekte. Peki neden? Var olan cevherlerimizi kaybetmemeli ,kendimiz değerlendirmeliyiz.

Bunu insan ,makam olarak da sınırlandırmamak lazım ülkemizin coğrafi güzellikleri zaten dillere destan tekrardan anlatmaya gerek yok. Yer altı ve yer üstü güzelliklerimizi maalesef iyi değerlendiremiyoruz. Okuduğum bazı kaynaklara Türkiye'nin altının petrol kaynadığı yazıyordu ama sanırım siyasi sebeplerden dolayı bunları değerlendiremiyoruz.

Ekonomik açıdan zaten insanlar bunalmış durumda bunun yanına birde manevi çöküntüyü gençlerimiz düştüğü durumları da yazarsak cabası.Kısacası var olan potansiyelimizi kinetik enerjiye dönüştürüp icraatta bulunamıyoruz .ama uğruna nice kanlar dökülen ve bize atalarımızdan miras kalan bu yurda sahip çıkacağız Alahın izniyle

 

 

 

  TUBA COŞKUN 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !